top of page

Özgeçmiş

IMG_20220923_082725s.jpg

1979 yılında Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya gelmişim. İlk, orta ve lise eğitmimi Ceyhan'da tamamladıktan sonra üniversite sınavında ilk tercihim olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 1997 yılında girdim. 2003 yılında tıp eğitimimi tamamladıktan sonra bir süre pratisyen hekim olarak çalıştım. 2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında yine ilk tercihim olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda asistanlık eğitimime başladım. 2012 yılında "Psikoz yüklülüğü olan bir ailenin yeniden gözden geçirilmesi: Haplotip analizi ve Neuroguidin geni" başlıklı tez çalışmasıyla ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı ünvanı aldım. Mecburi hizmetimi 2015 yılına kadar çalıştığım Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra Adana Dr.Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne atandım. 2018 yılına kadar aynı hastanenin alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi(AMATEM) de dahil olmak üzere çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra görevimden kendi isteğimle ayrıldım. 2018 yılından bu yana çalışmalarımı özel sağlık sektöründe sürdürüyorum.

Psikiyatriye merakım dönem 1 öğrencisiyken Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde aldığım davranış bilimleri dersiyle başladı. İnsan davranışları, ruhsal hastalıklar, beyin yapısı ve kimyası her zaman ilgi duyduğum alanlar oldu. Dönem 3 dersleriyle birlikte hastalıkların oluş şekilleri ve belirtileri de aynı oranda ilgimi çekti. Dönem 5'te çok kısa bir süre de olsa psikiyatri stajı yaparken, bu işi ustalıkla yapan Çukurova Üniversitesi'nin çok kaliteli hocalarından aldığım dersler var olan merakımı daha da artırdı. Nihayet Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri Bölümü'nde, ülkenin en iyi kliniklerinden birinde asistanlık eğitimi yapma şansına sahip olmak benim için önemli bir dönüm noktası oldu. 

Asistanlık eğitimim boyunca psikodinamik psikoterapi, bilişsel davranışçı psikoterapiler ve grup terapileriyle ilgili çalışmalar yürüttüm ve süpervizyon eşliğinde hasta takip ettim. Eğitimin hiç bitmeyen bir süreç olduğu anlayışını benimsediğim için asistanlık eğitimim sonrasında da şema terapi ve cinsel terapilerle ilgili eğitimler aldım. Eğitimim; danışanlarımdan öğrendiklerimi bilgibirikimimle harmanlayarak devam etmektedir. 

WhatsApp Image 2022-03-08 at 22.15.51.jpeg
bottom of page